EstTech Grupp OÜ

Weinigi puidutööstusseadete müük, varuosad ja hooldus

Uudiste arhiiv

Optimeerimine puidutööstuses

Kuidas hoida kokku kuludelt? Kuidas võtta maksimum? Lahendus on optimeerimine.


 
Lahkamine on massivpuidutöötlemise esimene samm, mille tegemisel ei tohiks ükski töötleja endale vigu lubada. See protsess peab olema ratsionaalne ja hästi läbimõeldud. Olulisim märksõna piki lahkamise juures on optimeerimine, mille üks eesmärk peaks olema maksimaalne tooraine kokkuhoid. Töödeldavast materjalist, olgu see siis kas puit, liimpuitplaat, MDF, alumiinium või mõni kunstmaterjal, tuleb ära kasutada võimalikult suur osa. Raimanni mitmekettalised ProfiRip-seeria lahkamissaed on reguleeritavate saeketastega (maksimaalselt 8 ketast), mille seadistamine ja paigaldamine on lihtne ning turvaline. Need intelligentsed optimeerimisprogrammiga varustatud seadmed töötlevad lõikekõrgusi 120 -140 mm, laiusi 310-610 mm kusjuures lõiketulemus on nii hea, et toorik on koheselt liimitamisvalmis. Märkimisväärne on ka etteandekiirus 40, 80 – 160 m/min. Seni on nende seadmete omanikele enim muljet avaldanud ülim pandlikkus, kiirus, minimaalne puidukadu ja lihtne ning ohutu ühe-mehe teenindus – toorik masinalauale, seadistamine ja pedaalivajutusega on täpsed laiused lõigatud. Pedaali vabastades liigub saeketas stardipositsiooni tagasi. 


 
Lisaks lahkamissaagidele on kulusid võimalik minimeerida ka automaatsete järkamissaagide abil, mis on võimelised välja arvutama minimaalset puidukadu. Dimteri toodangut ilmestab tööülesannete mitmekesisus – toorikute mõõtmine, lõikekava koostamine, ideaalsete pikkuskombinatsioonide arvutus, tooriku transport, positsioneerimine, lõikamine, jäätmete eraldus, töödeldud meetrite lugemine ning statistiliste aruannete koostamine. Tootja unistus – veatu lõpptoodang – on saavutatav just OptiCut seeria saagidega, mis lõikavad ülima kokkuhoiu ja täpsusega välja viimsegi oksa- või vigase koha ning eemaldavad selle tootmisprotsessist. Transportlindile jäävad üksnes veatu pinnaga detailid.


 
Ainulaadseks teeb Dimteri läbijooksusaed uudne sissejooksusüsteem, mille tööpõhimõte on masinasse söödetud detaili kiirendamine eelnenud detaili lähedusse, vähendamaks markeerimisel tekkinud detailidevahelist vahemaad. Mõõtmised on näidanud, et VarioSpeed süsteem tõstab tootlukust kuni 20%.  
Nt. suudab OptiCut 450 Quantum maailma kiireima järkamissaena teostada 450 lõiget minutis, mis tähendab tavapärasega võrreldes ligi 30% tootlikusekasvu (päevas).
Lisaks lahkamisele ja kappimisele saab kuludelt kokku hoida ka hööveldamisel ning profileerimisel. Powermat, Unimat ja Hydromat-seeria seadmete kasutamisel seisneb ettevõtte võit ennekõike nii tootmis kui ka seadistuskiiruses.
Maailmas enim müüdud Unimat-seeria seadmete puhul saab rääkida perfektselt hööveldatud pindadest ja intelligentsest tehnoloogiast. Masina käsitsemise teeb lihtsaks memory-süsteem, mis salvestab kõik sisestatud töötlemisülesanded ning võimaldab neid hiljem uuesti kasutada.
Powermat-seeriat võib pidada kiiruse kehastuseks. Lisaks PowerLock-süsteemile, mis võimaldab vahetada instrumendid mõne sekundiga, on need seadmed varustatud ka PowerCom tarkvaraga, millega võidate aega (arvutused on näidanud, et seadistuselt kokkuhoitav aeg tõstab tootlikust kuni 33%). 
PowerLock instrumentide (nimeatakse ka HSK-instrumentideks) kasuks räägib nt. nende kiire ja lihtne vahetatavus automaatse kinnitussüsteem abil, stabiilsus, teralennuringi täpsus 0,005mm, kohaldatavus erinevatele materjalidele ning maksimaalne saavutatav pöörete arv 12 000p/min. 
Kirjeldatud varustuses höövel suudab töödelda nii puitu kui ka kunstmaterjale, nagu MDF või plastik. Sarnaselt teistele WEINIG Grupi seadmetele, ei ole Powermat mõeldud üksnes suurtootjatele, vaid sobib ka väikeettevõtetele kas seeriaviisiliseks või ükskikdetailide tootmiseks.  
Kolmas hööveldus-ja profileerimisseadmete klass on Hydromat-masinad. WEINIG on nende tootmisel lähtunud taaskord ”aeg on raha” põhimõttest. Muljetavaldav on nt. Waco seadmete etteandekiirus, mis võib küündida lausa 600 m/min. Tegemist on tõeliselt massiivsete seadmetega, millega hööveldatud pinnad on nii kvaliteetsed, et paljud ettevõtted hööveldamise järel lihvimist enam vajalikuks ei peagi. Taoline pinnakvaliteet on saavutatav kaugjuhitavate profiil-ja sileterajointerite, võimsate spindlimootorite, raskete survesüsteemite ja hüdrauliliste vastulaagrite abil.


Kui mõtlete kasumlikule tootmisele, siis valige seadmed, mis teie mõtted teoks teevad. Enam ei pea puidutööseadmetel töötama mitu teenindajat, sest suure osa  tööst teevad ära seadmed ja liinid – kiiresti, puhtalt ja 20-30% tootlikumalt. Ja loomulikult, ärgem unustagem, et kiired ja tootlikud seadmed hoiavad kokku nii teie aega kui ka raha.

 

 

Powermat 2000: etteandmiskiirus 100m/min, pöörete arv 10 000 p/min.